Kurbanlık Hisse Satış ve Kesim Organizasyonu

Kurbanlık Hisse 2 30 -35 kg

Hisse 2 Ortalaması Hayvan ağırlığının 480 ile 440 kg arası gelmektedir.Toplam kişi başı hisse miktarı 30 ile 33 kg olarak belirlenmektedir.Kurbanlık kesim ücreti ve eve teslim ücreti dahildir.

Sipariş Ver

 

 

 

Kurbanlık Hisse 2 40 -45 kg

hisse 3 Ortalaması Hayvan ağırlığının 520 ile 575 kg arası gelmektedir.Toplam kişi başı hisse miktarı 38 ile 43 kg olarak belirlenmektedir.Kurbanlık kesim ücreti ve eve teslim ücreti dahildir.

Sipariş Ver

 

            Kurbanlık Hisse

Günümüzde özellikle büyükşehirlerde yaşamanın getirdiği zorlukların, bu ibadetin bireysel olarak ifasını zorlaştırması karşın Kurbanlık Çiftliği olarak bu hizmeti 10 yıldır vermeye devam etmektedir.

Her bir hissedar, kurban edilecek bir büyükbaş hayvanın  yedide bir hissesine kaydedilerek belirlenmektedir.

Kurbanlıklar kesilmeden önce 7 şer kişilik eşit olacak (aynı fiyat) şekilde  kurban sahipleri belirlenip (eve teslim hizmetinde vekaletleri kurban bayramından önce alınarak ) kurban bayramının 1.günü bayram namazından sonra kesilir.

Bayramın 1.günü çiftliğimize gelemeyecek olan müşterilerimizin vekaletleri kurban bayramından önce kayıt yaparken yahut vekalet alma işlemi ile görevli arkadaşların bizzat telefon ile yada yazılı olarak vekaletleri alınarak kurban kesilirken kurban sahibinin ismi zikredilerek kurban kesim işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kurbanlık olarak kesilecek hayvanlarla ilgili olarak  aldanma olmaması bakımından asgari kg. taahhüdünde bulunur. Kesilen hayvan, taahhüt edilen miktarın altında çıkarsa yeni bir kurbanlık hayvan kesilerek kurbanlık Çiftliğinin tahahüddü yerine getirilir. Ancak kesilen hayvanın eti, belirlenen maksimum miktardan fazla çıkarsa bu miktarın ne olacağı sorusu akla gelmektedir. Bu durumda fazla çıkan etin, hiçbir şekilde Fazlasıyla beraber Kurban sahibine teslim edilir.

            Kurbanlıkların Kesim Ücretleri

Hayvan kesim  ücretleri;  kesilen  kurbanlık  hayvanların  etleri,  derileri  veya  sakatatından karşılanmıyacağı gibi sakatat ürünleri de eşit şekilde müşterilere dağıtılmaktadır.Ayrıca deri gibi diğer tüketilmeyen ürünleride 7 ortağın isteği doğrultusunda firmamızın belirlemiş olduğu ihtiyaç sahipleri yada 7 ortağın rızası olduğu takdirde ortaklardan birisinin ihtiyaç sahipleri kimseye teslim edeceğinin tahahüddünde bulunduğu takdirde o kişiye teslim edilmektedir.Ortaklardan rıza alınamadığı takdirde satışı esnasında bu işlem belirtildiği için kurbanlık çiftliğinin belilemiş olduğu ihtiyaç sahiplerine teslim edilir.(Kurbanlık çiftliğinin böle bir karar almasının sebebi Deri,ayak gibi ürünler çabuk bozulabildiğinden bu kanaate varmıştır.

Kurbanlık Hisse Satışında etlerin herhangi bir şekilde ısmarlamayacağı bir işlem olmaması için paketlenene kadar bu işleme hiçbir kurban sahibinin karışamayacağı etlerin kemikli kemiksiz olmak üzere ayrılıp daha sonrasında ayrı ayrı harmanlayarak ve tecrübeli kasap personelimizin eşit şekilde tartarak ayrıştırıp paketleyerek müşterilere teslim etmektedir.

Kurban Satış işlemi öte yandan bir İbadet olduğunu bilmekteyiz ve bu konuda gerekli tedbirlileri alıp islami usullere uygun olarak satış öncesi satış işlemleri satış sonrası kesim işlemleri hisseleme işlemleri ve kurbanlık ibadeti sonrası helalleşme gibi farizaları özenle ve hassasiyetle yerine getirmekteyiz.

      Sizlerden Gelen yorumlar

  • ”Her kurban organizasyonumuzu 35 kişilik grup olarak burda yapıyoruz istanbulda bi yer ama doğa içerisinde güzel biyer sayilir” Nimet ERSAH
  • ”Kurbanımızı kestik , çok başarılı bir ekiple çalışıyorlar, kesim saati gecikmeden , islami usüllere uygun , ikramlar eşliğinde kesim yapıyorlar. Hizmet anlayışları ve fiyatları çok iyi.”Adem S.
  • ”Mükemmel”✌️ Deniz Ateşoğlu                                                                                   
  • ”2017 kurbanında burada kestirdik, gözünüzün önünde kurbanı kesiyorlar. Yoğunluktan dolayı aksama olabiliyor. Sonuç olarak herkeze poşet içinde hisseyi veriyorlar. Bence güzel yine geleceğim inş” Onur Avcıoğlu
  • ”Kurban almak için gittim kurbanlıklar uygun fiyatta kesimi ve payida içind e” Hüseyin BAYCAN
  • ”Kurban için ideal bir yer” Murat ALKAN
  • Benim icin kurban kesiminde hayvanin eziyet cekmeden islami sartlara gore işini tam anlamiyla bilen insanlar tarafindan gozumun onunde kesilmesi,hayvanin temiz hijyenik bir ortamda kesilmesi,kesilen hayvanin her kismindaki yerinin eşit oranlarda pay edilerek posetlenip teslim edilmesi,en önemliside size verdikleri randevu saatinde kesimi gerceklestirip kesim ve teslim suresinin maxsimum 1 saatte bitmesini istiyordum.Bu aradigim özelliklerdeki yeri 4 yil once internet uzerinden buldugum kurbanlik çiftliginde buldum.4 yıldırda burada kurbanimizi kesmekteyiz.kesinlikle tavsiye ederim. ÖZKAN AYDINGÖZ
Kurbanlık Çiftliği Facebook

Kurbanlık Çiftliği Facebook


Kurbanlık Çiftliği Instagram

Kurbanlık Çiftliği İnstagram